Jakiego miasta szukasz?

Studia podyplomowe w Ciechanowie

Ciechanów

Bogata historia Ciechanowa sięga już VII-X wieku. W późniejszych latach Ciechanów był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, zasłynął także jako miejsce obrad sejmików ziemskich ziemi ciechanowskiej. O dawnej świetności miasta świadczą położone w centrum Ciechanowa ruiny zamku książęcego z XIV wieku. Jest to dziś jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych północnego Mazowsza.

Ciechanów nie aspiruje do miana tętniącej życiem aglomeracji. Żyje się tutaj wolniej, spokojniej... ale nie nudno. W kalendarz imprez kulturalnych wpisują się m.in. Dionizje – Ogólnopolski Festiwal Teatralny, Zajazd Szlachecki, Spotkania ze Średniowieczem, Blues na dołku – spotkania z bluesem, Ciechanowskie Otwarte Spotkania Motocyklowe czy Spring Blues Night Festiwal.

A ponadto miasto poszczycić się może sięgającą XIII w. tradycją piwowarską. Do dzisiaj – obecnie w Browarze Ciechan – produkuje się tu rozpoznawalne marki piwa.

Studia podyplomowe w Ciechanowie

Ciechanów to także ważny ośrodek akademicki na mapie Mazowsza. Swoją siedzibę ma tutaj Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Zarządzania.

W ich ofercie znajduje się kilka różnorodnych kierunków podyplomowych. Swoje kwalifikacje mogą tu podwyższać nauczyciele (studium pedagogiczne, informatyka dla nauczycieli), pracownicy służby zdrowia (logopedia ogólna, kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych) oraz osoby zainteresowane księgowością i biznesem (studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów, teleinformatyczne wspomaganie działalności gospodarczej).

Studia podyplomowe w Ciechanowie to dobra oferta dla mieszkańców okolicy, którzy chcą zmienić swoją ścieżkę kariery, otworzyć przed sobą nowe horyzonty, uzyskać lepsze wynagrodzenie... a nie tęsknią bynajmniej za pędem i znojem wielkiej metropolii. Warto więc rozważyć studia podyplomowe w Ciechanowie – bez konieczności dojazdu do odległych aglomeracji i dużych ośrodków akademickich. W wyborze odpowiedniego kierunku pomoże Ci nasza wyszukiwarka.

Programy studiów podyplomowych

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Collegium Civitas w Warszawie
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Politechnika Lubelska
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Zielonogórski
Politechnika Gdańska
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa