Jakiego miasta szukasz?

Studia podyplomowe w ​Wałbrzychu

Wałbrzych

Wałbrzych to miasto przemysłowe, przez lata kojarzone głównie z tutejszymi kopalniami. Ostatnie lata pokazują jednak, że Wałbrzych ma także wiele innych twarzy - jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, administracyjnym i turystycznym tej części Dolnego Śląska.

Jego przepiękne położenie wśród gór i wielu atrakcyjnych obiektów historycznych sprawia, że miasto z roku na rok staje się coraz ważniejsze z turystycznego punktu widzenia. Zachwyca pobliski zamek Książ, intrygują tajemnice Gór Sowich. W ostatnich latach rozbudowano wiele szlaków prowadzących do Książańskiego Parku Krajobrazowego, na szczyt Chełmca z wieżą widokową, do schroniska Andrzejówka w Górach Kamiennych, czy w Góry Sowie, z podziemnym wojennym kompleksem Riese.

Miasto kontynuuje przekształcanie swojej gospodarki na bardziej innowacyjną, zależną nie tylko od węgla. Aby przyspieszyć ten proces, stworzono tu Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dziś w mieście szczególnie rozwinięty jest przemysł ceramiczny, motoryzacyjny, budowlany oraz chemiczny.

Studia podyplomowe w Wałbrzychu

W Wałbrzychu mieści się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości. Znajduje się tu także filia Politechniki Wrocławskiej.

Wszystkie te uczelnie z roku na rok oferują coraz więcej interesujących kierunków podyplomowych. Wałbrzyscy studenci do wyboru mają szereg programów z obszaru pedagogiki, psychologii, prawa i administracji, zarządzania, finansów, nowoczesnych technologii czy zdrowia i urody.

Lokalną specjalnością, biorąc pod uwagę góry i historię okolicznych miejscowości, mogą być takie studia podyplomowe jak turystyka i rekreacja w lecznictwie uzdrowiskowym. Za nimi podążają kierunki takie jak SPA i odnowa biologiczna oraz manager handlu i usług.

Ale to nie wszystko, co oferuje Wałbrzych. Studia podyplomowe w tym mieście mogą przygotować do pracy także logopedów, asystentów rodziny czy specjalistów z zakresu ubezpieczeń.

Jakie studia podyplomowe w Wałbrzychu wybrać? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i podejmij decyzję sam(a) w oparciu o swoje talenty, zainteresowania i wizje przyszłości.

Programy studiów podyplomowych

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Politechnika Lubelska
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Uniwersytet Zielonogórski
Collegium Civitas w Warszawie
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
Uniwersytet w Białymstoku
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Politechnika Gdańska
Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej