Po lekarzach i pielęgniarkach to właśnie fizjoterapeuci są najczęściej spotykanymi pracownikami medycznymi w Polsce. Z roku na rok fizjoterapia staje się coraz bardziej popularna, a z usług dobrze wykwalifikowanych ekspertów korzystają kolejne grupy wiekowe. Nic dziwnego - bo wbrew obiegowej opinii fizjoterapeuci nie leczą wyłącznie schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, ale pomagają odzyskać sprawność także w przypadku schorzeń innych części ciała (na przykład układu oddechowego).
Nowoczesna fizjoterapia opiera się o kształtowane przez lata metody rehabilitacyjne wsparte nowymi technologiami i technikami. Z tego wynika, że w zawodzie fizjoterapeuty niezwykle istotne jest ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji i bycie na bieżąco z aktualnymi doniesieniami. W tym, nawet doświadczonym fizjoterapeutom, mogą pomóc studia podyplomowe.
Na liście specjalizacji znajdują się takie studia podyplomowe jak fizjoterapia w stomatologii, fizjoterapia geriatryczna, fizjoterapia w kardiologii i profilaktyce chorób układu krążenia, fizjoterapia w kosmetologii, fizjoterapia w onkologii i profilaktyce chorób nowotworowych, no i - rzecz jasna - fizjoterapia w sporcie.
Bardzo przyjemnie mogą się kojarzyć takie studia podyplomowe jak odnowa biologiczna, techniki relaksacyjne czy masaż w rehabilitacji i odnowie biologicznej. Nie daj się jednak zwieść - to nadal studia podyplomowe, a nie weekend w SPA pod Kampinosem!
Dla osób o zainteresowaniach i talentach pedagogicznych, przewidziano takie kierunki jak terapia zajęciowa, wychowanie fizyczne i gimnastyka korekcyjna lub edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.
A to tylko część oferty polskich uczelni. Reasumując: jeżeli jesteś absolwentem fizjoterapii, studia podyplomowe pomogą Ci podnieść Twoje kwalifikacje lub uzyskać pożądane na rynku pracy specjalizacje. W wyborze odpowiedniego kierunku studiów podyplomowych z zakresu fizjoterapii pomoże Ci zaawansowana wyszukiwarka na naszym portalu.