Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, jak istotni dla kraju i społeczeństwa są ludzie związani z szeroko rozumianym zdrowiem publicznym. Nie chodzi tylko o lekarzy i pielęgniarki - choć ci są zawsze na pierwszej linii frontu - ale też o fizjoterapeutów, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, a wreszcie o kadry zarządzające placówkami służby zdrowia.
Dla wszystkich tych grup przewidziano odpowiednie studia podyplomowe, pomagające w zdobyciu dodatkowych kwalifikacji, uaktualnieniu wiedzy i podniesieniu kompetencji zawodowych.
Zaczynając od tych, którzy w szpitalach i przychodniach pełnią funkcje przywódcze: organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia, prawo i zarządzanie w ochronie zdrowia, zamówienia publiczne w ochronie zdrowia, zarządzanie i organizacja ochroną zdrowia, zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej, zarządzanie podmiotami leczniczymi, zarządzanie opieką nad seniorami, menedżer medycznego laboratorium diagnostycznego w obliczu zmian rynkowych - to tylko niektóre studia podyplomowe dla menadżerów i ekonomistów związanych ze służbą zdrowia.
Ci, którzy mają w sobie duże pokłady cierpliwości i chcieliby swoją pracą wyraźnie pomóc drugiemu człowiekowi, mogą wybrać kierunki takie jak gerontologia społeczna, gerontologia z elementami opieki paliatywnej, interdyscyplinarna opieka psychogeriatyczna, fizjoterapia w geriatrii i opiece paliatywnej, opieka nad osobą starszą i niepełnosprawną, asystent osoby starszej i niepełnosprawnej czy opiekunka środowiskowa. Dla tych, którzy chcieliby wyjechać za granicę, przewidziano też taki kierunek jak opieka senioralna z kursem językowym (język angielski, niemiecki lub norweski).
Ponadto polskie uczelnie przygotowały studia podyplomowe na pograniczu zdrowia, edukacji i marketingu. To między innymi kierunki takie jak edukacja zdrowotna i promocja zdrowia, dydaktyka ratownictwa medycznego, promocja zdrowia i edukacja zdrowotna. A dla dietetyków: analityka i bezpieczeństwo żywności.
O tym, że uczelnie regularnie dostosowują swój program do aktualnych zapotrzebowań rynkowych, świadczy też pojawienie się takiego kierunku jak... rehabilitacja COVID-19.
Jeśli więc pracujesz w służbie zdrowia i chcesz podnieść swoje kompetencje albo przygotowujesz się do zarządzania placówką medyczną, rozważ odpowiednie studia podyplomowe. Przy pomocy naszej zaawansowanej wyszukiwarki znajdziesz najlepsze kierunku w swoim mieście lub województwie.